Ana Sayfa / Haberler / CARGILL’DEN PURİS’E BEZELYE PROTEİN ÜRETİMİ YATIRIMI

CARGILL’DEN PURİS’E BEZELYE PROTEİN ÜRETİMİ YATIRIMI

Cargill ile Puris sürdürülebilir ve etiket dostu bitki temelli besinler için ortak girişim sözleşmesi imzaladı. Amaç, lezzetli bezelye proteininin üretimini artırmak.

cargill

Bitki temelli protein için tüketici talebindeki hızlı artış ile birlikte Kuzey Amerika’nın en büyük bezelye protein üreticisi Puris ile küresel besin ve tarım sağlayıcısı Cargill, sürdürülebilir ve etiket dostu bitki temelli yeni yiyecek dalgası için yeni bir ortak girişim imzaladı. Cargill Nişanta, Tatlandırıcı ve Dokulaştırıcı Bölümü Başkan Yardımcısı David Henstrom, “Cargill, bir taraftan geleneksel tarımsal ürünlerimizi desteklemeye devam ederken gelişmekte olan bezelye protein alanına girmekten heyecan duyuyor. Puris’in, Cargill’in artan küresel protein talebini karşılama ve müşterilerin lezzetten ödün vermeden etiket dostu ürünler sunmasına yardımcı olma vizyonu ile uyumlu olduğu açıktır.” dedi.
Puris Başkanı Tyler Lorenzen ise, “Cargill’in mali desteği ve pazar erişimi ile çalışmalarımız küresel olarak önemli ölçüde genişleyecek. ABD üretimine odaklanmaya devam ederken ikinci bir fabrika da dâhil ederek önemli bir kapasite artırımına gideceğiz.” dedi. Lorenzen, Cargill’in Puris’in arkasında durduğu dikey olarak entegre GDO dışı bezelye tohum geliştirmeden tescilli teknolojiler ile ABD Sertifikalı Organik bezelye üreticilere olan bağlığa kadar her şeyi desteklediğini söyledi.
Tüketiciler artık beslenme ihtiyaçlarını çözmek için harika lezzetler, daha basit etiketler ve alternatif protein kaynaklarına bakıyor. İşlevsellikleri ve beslenme özellikleri nedeniyle üreticiler, bezelye proteinine yoğunlaşmaya başladı. Bu protein, tüketicilerin etiket dostu ürünlerde aradıkları tüm şartları karşılıyor. Ayrıca, vejetaryen ve vegan yaşam tarzlarıyla da uyumlu.
Lorenzen, “Cargill’in desteği ile bitki bazlı içeriklerimiz Amerikalı ve dünya genelindeki müşterilere sunulacak. Kurucumuz 1986’da dünyanın gıda ihtiyacını karşılamak için yola çıktı. Şimdi bu gerçekleşiyor.” dedi.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …