Ana Sayfa / Haberler / Cargill’den 1,25 milyon dolar değerinde besin laboratuvarı

Cargill’den 1,25 milyon dolar değerinde besin laboratuvarı

Cargill, balık çiftliği endüstrisine yönelik yeni beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesi için Norveç’te bir araştırma laboratuvarı kurdu.

cargillCargill, balık çiftliği endüstrisine yönelik yeni beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesi için Norveç’in Dirdal şehrinde su ürünleri araştırma laboratuvarı açtı. Son teknoloji ile kurulan laboratuvar, Cargill ve EWOS’un beslenme ve hammadde konusundaki bilgilerini bir araya getiren en iyi laboratuvardan biri. Cargill’in 30 yılı aşkın bir süredir araştırmalarını yürüttüğü İnovasyon Merkezi esaslarına uygun olarak kurulan 1.25 milyon dolar değerindeki araştırma laboratuvarı, Cargill’in su ürünleri alanındaki araştırma ve geliştirme kapasitelerini güçlendirmeye yönelik çalışmalarına destek olacak.

SOMON YEMİ ENDÜSTRİSİNDE YENİLİKÇİ
Yeni tesis, Cargill’in balık besleme araştırması ve lider analitik kapasiteleri konusunda dünya genelinde itibar kazanmasını sağlayan mevcut yetkinliğine dayanılarak somon yemi endüstrisinde yenilikçi bir tesis olarak kuruldu. Dirdal laboratuvarı, yaklaşık 6 ay önce Şili’de açılan 10.5 milyon dolar değerinde balık sağlığı merkezi de dahil olmak üzere dünya çapındaki son teknoloji tesislerine eklendi.

Global Su Ürünleri AR-GE Yöneticisi Daniel Barziza, tesisle ilgili olarak şunları aktardı: “Dirdal şehrinde laboratuvarın açılmasından dolayı mutluyuz. Balık deneme birimlerimiz ile yem işleme araştırma merkezimizin hemen yanına kurulan birinci sınıf laboratuvar kapasitesine sahip tesis, hammadde, besin ögeleri ve yem imalatı arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamamız için bize eşsiz olanaklar vererek ürünlerimizin performansını güçlendirecek. Ayrıca, ürün geliştirme programlarında ivme kazanmamıza ve yeni çözümleri piyasaya daha hızlı bir şekilde sunmamıza olanak sağlayarak hammadde geliştirme çalışmalarımız ile bu alandaki lider bilgi birikimimize katkıda bulunacak.”

Bir önceki yazımız olan "Dünya değirmencilik endüstrisi İDMA’da buluştu" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

idmmaa

 400 milyar dolarlık yem pazarın teknolojisi İDMA’da görücüye çıkıyor

155 milyar dolarlık buğday, 400 milyar dolarlık yem ve 5 milyar dolarlık un pazarının teknolojilerinin …