Ana Sayfa / Haberler / Cargill’den 1,25 milyon dolar değerinde besin laboratuvarı

Cargill’den 1,25 milyon dolar değerinde besin laboratuvarı

Cargill, balık çiftliği endüstrisine yönelik yeni beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesi için Norveç’te bir araştırma laboratuvarı kurdu.

cargillCargill, balık çiftliği endüstrisine yönelik yeni beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesi için Norveç’in Dirdal şehrinde su ürünleri araştırma laboratuvarı açtı. Son teknoloji ile kurulan laboratuvar, Cargill ve EWOS’un beslenme ve hammadde konusundaki bilgilerini bir araya getiren en iyi laboratuvardan biri. Cargill’in 30 yılı aşkın bir süredir araştırmalarını yürüttüğü İnovasyon Merkezi esaslarına uygun olarak kurulan 1.25 milyon dolar değerindeki araştırma laboratuvarı, Cargill’in su ürünleri alanındaki araştırma ve geliştirme kapasitelerini güçlendirmeye yönelik çalışmalarına destek olacak.

SOMON YEMİ ENDÜSTRİSİNDE YENİLİKÇİ
Yeni tesis, Cargill’in balık besleme araştırması ve lider analitik kapasiteleri konusunda dünya genelinde itibar kazanmasını sağlayan mevcut yetkinliğine dayanılarak somon yemi endüstrisinde yenilikçi bir tesis olarak kuruldu. Dirdal laboratuvarı, yaklaşık 6 ay önce Şili’de açılan 10.5 milyon dolar değerinde balık sağlığı merkezi de dahil olmak üzere dünya çapındaki son teknoloji tesislerine eklendi.

Global Su Ürünleri AR-GE Yöneticisi Daniel Barziza, tesisle ilgili olarak şunları aktardı: “Dirdal şehrinde laboratuvarın açılmasından dolayı mutluyuz. Balık deneme birimlerimiz ile yem işleme araştırma merkezimizin hemen yanına kurulan birinci sınıf laboratuvar kapasitesine sahip tesis, hammadde, besin ögeleri ve yem imalatı arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamamız için bize eşsiz olanaklar vererek ürünlerimizin performansını güçlendirecek. Ayrıca, ürün geliştirme programlarında ivme kazanmamıza ve yeni çözümleri piyasaya daha hızlı bir şekilde sunmamıza olanak sağlayarak hammadde geliştirme çalışmalarımız ile bu alandaki lider bilgi birikimimize katkıda bulunacak.”

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …