Ana Sayfa / Haberler / Cargill Vietnam’da su ürünleri yem hattı açtı

Cargill Vietnam’da su ürünleri yem hattı açtı

Cargill, Vietnam’ın Ha Nam şehrinde yeni bir su ürünleri yem hattını açtı. Yeni yem üretim hattıyla birlikte, ülkedeki su ürünleri yem hattı sayısı 10’a yükseldi.

cargil
Cargill Vietnam’ın Ha Nam şehrindeki yem değirmeninde onuncu su ürünleri yem hattını açarak bir kilometre taşına imza attı. Yeni yatırımla birlikte Cargill’in yerel ekonominin gelişimine katkıda bulunması bekleniyor. Aylık 3 bin tonluk üretim kapasitesiyle çalışacak olan modern hat, balık yemine yönelik talebe yanıt verebilmek için Tilapia ve diğer yerel türler için yüksek kaliteli, ekstrüzyonlu yem üretimine ağırlık veriyor.

Yeni su ürünleri yem hattı, yetiştiricilerin kapsamlı yetiştiricilikten yoğun yetiştiricilik uygulamalarına geçen Ha Nam, Hanoi, Thai Binh ve Kuzey Orta Vietnam bölgesindeki başlıca zirai bölgelerde müşterilere erişimi artıracak. Ürünlerin teslimat sürelerini azaltacak ve balık yetiştiricilerinin sağlıklı deniz ürünü yetiştirmesini, üretimlerini artırmalarını, kilogram başına üretim masraflarını azaltmalarını ve çevre üzerindeki etkileri azaltmalarını sağlayacak.

Cargill Su Ürünleri Besinleri Güney Asya Yönetici Direktörü Chad Gauger, “Vietnam, Cargill için kritik bir su ürünleri pazarı ve biz de, Vietnam’da ve Güney Asya’da büyümeye devam etmek için 6’ıncı tesisimizde yem üretim kapasitemizi genişletmekten heyecan duyuyoruz” dedi ve ekledi: “Cargill’in global innovasyonu ve uzmanlığı ile Vietnam’daki güçlü tesis operasyonlarımız ve ticari ekiplerimiz, Vietnamlı yetiştiricilere heyecan verici yeni teknolojiler sunarak onların gelişmesini sağlayacak.”

Bir önceki yazımız olan "BioMar, karides yemi üreticisini satın aldı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …