Ana Sayfa / Haberler / Cargill ve InnovaFeed inovatif ve sürdürülebilir yem için işbirliği yapıyor

Cargill ve InnovaFeed inovatif ve sürdürülebilir yem için işbirliği yapıyor

Cargill ve InnovaFeed, böcek proteini içeren balık yemlerini işbirliği içerisinde pazarlamak için anlaştı. Cargill, dünyanın kaynaklarının sınırlı olduğunu ve çevreyi korumak ve sürdürülebilir protein üretimini desteklemek için yenilikçi yem seçenekleri bulmaya ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

ABD merkezli küresel tarım ve hayvan besleme şirketi Cargill ve Fransa merkezli biyoteknoloji şirketi InnovaFeed, hayvan besleme endüstrisine sürdürülebilir ve yenilikçi yem seçenekleri sunmak için stratejik bir ortaklığa girdi. Bu ortaklık sayesinde Cargill ve InnovaFeed, her iki ortağın da sürdürülebilir su ürünleri yetiştiriciliğinin gelişimini desteklemesini sağlayacak şekilde böcek proteini içeren balık yemi pazarlaması için işbirliği yapacak.
Cargill’in karma yem birimi başkanı Pilar Cruz konuyla ilgili açıklamasında, “Gezegenin kaynaklarının sınırlı olduğunu biliyoruz. Müşterilerimiz için gezegenimizi koruyan ve sürdürülebilir protein üretimini destekleyen yenilikçi yem seçenekleri bulmak bizim işimiz.” diye konuştu.
InnovaFeed’in döngüsel ekonomi yaklaşımı, hermetia illucens olarak bilinen siyah asker sineği larvalarını beslemek için tarımsal nişasta ve şeker üretimindeki ortak ürünleri kullanması nedeniyle ek sürdürülebilirlik faydaları getiriyor. Larvalar belli bir aşamaya ulaştığında, evcil hayvanlar, balık türleri, piliç ve domuz yavruları gibi genç hayvanlar için yemlerde kullanılmak üzere larvalardan protein ve yağ çıkarılmaktadır.
InnovaFeed İcra Kurulu Başkanı Clement Ray da, “Yerel hububat ortak ürünlerinin ileri dönüşümü ve böcek atıklarını organik bir gübre olarak yeniden kullanımıyla InnovaFeed’in ürünlerinin çevre için gerçekten olumlu bir etkisi var.” dedi. Ray, “Hayvanların böcek yemiyle beslenmesi yoluyla her 10 bin ton üretim biriminde yılda 25 bin ton CO2 emisyonu tasarrufu sağlayarak iklim değişikliği üzerinde olumlu bir etki yapabiliyoruz. Bu, 14 bin aracın trafikten çekilmesine eşdeğer.” ifadelerini kullandı.
Cargill hayvan besleme birimi risk yönetimi ve satın alma müdürü Helene Ziv, “Biz InnovaFeed’de ideal ortağı bulduk” şeklinde konuştu. Ziv, “Ortak bir amacımız var: artan dünya nüfusunun ve müşterilerimizin gıda ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler sunmak.” dedi.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …