Ana Sayfa / Haberler / Cargill, Pro-Pet’i satın aldı, hayvan maması üretim kapasitesini artırdı

Cargill, Pro-Pet’i satın aldı, hayvan maması üretim kapasitesini artırdı

Gıda ve tarım sektörünün küresel devlerinden Cargill, evcil hayvan maması üreten Ohio merkezli Pro-Pet şirketini satın alıyor. Bu adım Cargill’i, hayvan yemi ve evcil hayvan maması üretiminde ABD’nin tek ulusal tedarikçisi haline getirecek.

cargill-propet-satin-aldi

Cargill, Ohio merkezli premium köpek maması markası Black Gold dahil olmak üzere çeşitli evcil hayvan yemi üreticisi olan Pro-Pet’i bünyesine katmak üzere anlaşmaya vardı. Şirketten yapılan açıklamada satış anlaşmasının, nihai onay için rekabet kurulunun iznini beklediği ifade edildi. Anlaşmanın şartlarına dair bir bilgi vermeyen Cargill, Pro-Pet’in alınmasıyla birlikte tarımsal perakende satış alanında ABD’de hayvan yemi ve evcil hayvan maması üreten tek ulusal tedarikçi olacağını belirtti. Değişen tüketici tercihleri ile gelişmeye devam eden hayvan maması sektörü, yüzde sekizlik tahmini büyüme payı ile tarımsal perakendecilikte en fazla büyüyen kategori.
Attıkları stratejik adımla ilgili değerlendirmede bulunan Cargill’in hayvan besleme biriminin başındaki isim olan Pilar Cruz, “Pro-Pet’in, yüksek kaliteli ve güvenli evcil hayvan maması üretmedeki kararlılığı ve yem ticareti konusundaki tutkusu, bize mükemmel uydu. Pro-Pet hem yem hem de evcil hayvan mamasına odaklanmış bir tedarikçi arayan müşterilerimize daha iyi hizmet vermemizi sağlayacak.” şeklinde konuştu. Pro-Pet CEO’su Jim Wiegmann da, “Tarımsal perakende ticaret sektöründeki itibarlarıyla birlikte ürün tedariğindeki geniş kaynak ve kabiliyeti, Cargill’i bizim doğal ve en iyi ortağımız yapıyor.” dedi. Minnesota, Ohio ve Kansas’ta üç üretim tesisi bulunan Pro-Pet, Cargill’in üretim kapasitesini artıracağı gibi, mama ticaretinde büyümek isteyen şirketlere daha iyi hizmet sağlayacak. Hayvan besini çözümleri alanında 120 yıllık bir tecrübesi bulunan Cargill’in ABD genelinde 50 hayvan yemi üretim ve dağıtım tesisi var.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …