Ana Sayfa / Haberler / Cargill, Diamond V’yi bünyesine katıyor

Cargill, Diamond V’yi bünyesine katıyor

Küresel çapta gıda, tarım, finans, endüstriyel ürün ve hizmetler alanlarında faaliyet gösteren Cargill, ABD merkezli doğal hayvan yemi üreticisi Diamond V ile satın alma sözleşmesi imzaladı.

cargill_diamondvKüresel emtia tüccarı Cargill, ABD merkezli doğal hayvan yemi üreticisi Diamond V’yi satın aldı. Geçtiğimiz haftalarda da Southern States Cooperative’nin hayvan beslenmesi faaliyetlerini satın alan ve hayvan beslenmesi pazarında büyümeyi hedefleyen Cargill, Diamond V’yi bünyesine katmak için ödeyeceği bedeli ve sözleşmenin diğer maddelerini açıklamadı. Alım işlemi, yasal prosedürler ve düzenleyici makam onayının ardından 2018 yılının Ocak ayında tamamlanmış olacak.
Cargill’in CEO’su David MacLennan konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Bu alım, Cargill ile Diamond V’nin tüketicinin değişen tercihleri ve sürdürülebilir ve sağlıklı gıda üretimi için yeni çözümler yaratmada bir lider olma konusundaki ortak vizyonunu güçlendiriyor.” dedi. İki firmanın beraber ulaşabilecekleri başarının kendisini heyecanlandırdığını belirten Diamond V’nin Başkanı Jeff Cannon ise “Bu alım hayvanların -ve buna bağlı olarak da insanların- refahına yapılmış bir yatırımdır. ” diye konuştu.
Beslenme konusunda tecrübeli bir firma olan Cargill ile bağışıklık ve sindirim ile ilgili yaptığı yenilikçi çalışmalar ve küresel ağıyla dikkat çeken Diamond V’nin birleşimi, gıda güvenliği alanında önemli bir atılımın habercisi olarak değerlendiriliyor. Bu hamlenin Cargill’e 20 milyar dolarlık hayvan yemi katkı maddesi piyasasında önde gelen aktörlerden biri olmayı, AR-GE kapasitesini güçlendirmeyi ve dünya genelinde yaklaşık 70 kadar ülkede pazara açılma kolaylığı sağlaması bekleniyor. Jeff Cannon söz konusu atılımın sonuçlarını şöyle ifade ediyor: “Cargill’in muazzam kaynakları ve Diamond V’nin sektörde öncü doktorları, bilim insanları ve teknik uzmanlara küresel erişimi, yeni organizasyonun küresel hayvan sağlığı ve beslenme endüstrisine dünya standartlarında yenilikçi teknolojiler sağlamasının önünü açacaktır.”

Bir önceki yazımız olan "Türk bilim insanlarının 'nano balık' keşfi" başlıklı makalemizde "Prof. Dr. Semih Ergin; en küçük balık; nano balık; Pomatoschistus Nanus" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

hubuder

Tahıl piyasaları HUBUDER’de masaya yatırılacak

Hububat ticareti ile uğraşan firmaları aynı çatı altında toplayan Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) “2019/2020 Hasatına …