Ana Sayfa / Haberler / Cargill, bu yıl 50 milyon doları aşan yatırım yapacak

Cargill, bu yıl 50 milyon doları aşan yatırım yapacak

Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye ve Kuzey Afrika Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tarakçıoğlu, “Türkiye’deki operasyonlarımıza ve yatırımlarımıza devam edeceğiz. 2018’de Türkiye’de 200 milyon liralık yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi.

feed11_cargill

Türkiye’de gıda bileşenleri, endüstriyel ürünler ve hayvan besleme sektörüne yönelik yem ve premiksler üreten Cargill yatırımlarına hız verdi. Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye ve Kuzey Afrika Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tarakçıoğlu, düzenlediği toplantıda, Türkiye’deki operasyonlarına ve yatırımlarına devam ettiklerini belirtti. Tarakçıoğlu, dünya genelinde gıda, tarım, finans, endüstriyel ürün ve hizmetler alanında faaliyet gösterdiklerini, Türkiye’deki ürün portföylerinin gıda bileşenleri, endüstriyel ürünler ve hayvan besleme sektörüne yönelik yem ve premikslerden oluştuğunu bildirdi.
2014 yılından bu yana Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki operasyonları İstanbul merkezli yönettiklerini ve Türkiye’ye katkı sunduklarını belirten Tarakçıoğlu, şunları kaydetti: “Cargill Türkiye olarak İstanbul, Bursa Orhangazi, Kocaeli, Balıkesir, Adana, Ankara ve İzmir’deki tesis ve ofislerimizde 650 çalışanımızla müşterilerimize yenilikçi ürün ve çözümler sunuyor, ürettiğimiz ürünlerle pazarın taleplerini karşılıyoruz. Ülkemize ve bölge ekonomisine çok yönlü katkılarda bulunuyoruz. Son 5 yılda Türkiye’de toplam 222 milyon lira vergi ödedik. Türkiye’deki operasyonlarımıza ve yatırımlarımıza devam edeceğiz. 2018’de Türkiye’de 200 milyon liralık yatırım yapmayı planlıyoruz.”

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …