Ana Sayfa / Haberler / Bunge’nin tepesinde bayrak değişimi

Bunge’nin tepesinde bayrak değişimi

Bunge, CEO’su Soren Schroder’in görevinden ayrılacağını açıkladı. Duyuruda bir sonraki CEO’nun kim olacağı ise açıklanmadı. Kurul, firmanın bir sonraki CEO’nun kim olacağını belirlemek için bir komite kurdu.

bunge

Tarım, gıda ve gıda içerikleri konusundaki lider firmalardan Bunge Yönetim Kurulu Başkanı’nın görevden ayrılacağını açıkladı. Yumuşak bir geçiş sağlamak için 2013 yılından bu yana CEO olarak görev yapan Schroder halefi göreve başlayana kadar konumunda durmaya devam edecek. Kurul, firmanın bir sonraki CEO’sunu belirlemek için bir araştırma komitesi kurdu.
Ek olarak, 2012 yılında itibaren Kurul’da hizmet veren Kathleen Hyle, anında yürürlüğe girecek şekilde Kurul Başkanı oldu. 2006’dan bu yana Kurul’da Genel Başkan olarak görev yapan L. Patrick Lupo, kurul üyesi olarak kalacak. Hyle, kurul üyeleri Paul Fribourg, J. Erik Fyrwald ve Mark Zenuk ile beraber CEO araştırma komitesinde yer alacak.
Soren Schroder, konuyla ilgili açıklamasında “Bunge CEO’su olarak görev yapmak benim için bir onurdu.” dedi. “Somut ilerleme kaydediyoruz ve liderlik dizginini devretmek için şimdi uygun zaman. Firmanın güçlü bir mirası ve heyecan verici bir geleceği var.” diye konuştu.
Bunge’ye 2000 yılında giren 57 yaşındaki Schroder, Kuzey Amerika CEO’luğu gibi birçok liderlik konumunda yer aldı. Görev süresi, Loders Croklaan’ın satın alınması başta olmak üzere Bunge’nin tarım, gıda ve gıda içeriklerindeki ana faaliyetlerini güçlendiren bir döneme tekabül etti.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …