Ana Sayfa / Haberler / Bunge, genel merkezini St. Louis’e taşıyor

Bunge, genel merkezini St. Louis’e taşıyor

Dünyanın en büyük tarımsal endüstri devlerinden Bunge, New York’ta bulunan genel merkezini, ABD’nin tarım kuşağının kalbindeki St. Louis’e taşıma kararı aldı.

Tarım, gıda ve katkı maddeleri alanında lider kuruluşlardan Bunge Limited, ABD’nin New York yakınlarındaki genel merkezini Missouri eyaletindeki St. Louis’e taşıyacağını duyurdu. Dünyanın en büyük soya fasulyesi işleyicisi ve uluslararası tahıl ticaretinde önde gelen şirketlerden olan Bunge, taşınma sürecinin gelecek yılın haziran ayında gerçekleşeceğini ve yeniden yapılanma çalışmalarının 35 ila 45 milyon dolara mal olacağının açıkladı.
Bunge CEO’su Gregory A. Heckman, “St. Louis, Bunge ve mevcut Kuzey Amerika operasyonlarımız için zaten bir merkez niteliği taşıyor. Şehir, birçok gıda, tarım, hayvan sağlığı ve bitki teknolojisi kuruluşuna ve bu alandaki müşterilere ev sahipliği yapıyor.” dedi. Şirket, yeni genel merkeze taşınmak için ilk planlamalarını yapıyor. Taşıma işleminin 2020’nin ikinci çeyreği bitmeden tamamlanması bekleniyor.
Bunge’nin varlıklarının büyük bir kısmı Güney Amerika’da bulunuyor. Şirket, buradaki çiftçilerden mahsul satın alarak işliyor ve ihraç ediyor. Genel merkezi daha önce Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde bulunan Bunge, New York borsasına kote olmadan önce 1998 yılında New York’a taşınmıştı.
Bunge; yağlı tohum ve tahıl ürünleri ile katkı maddelerinin tedariği, işlenmesi ve satışı alanlarında faaliyet gösteriyor. 1818 yılında kurulan şirketin dünya genelinde 31 bin kişiye istihdam sağlıyor, 360’ın üzerinde liman, yağlı tohum işleme tesisi, tahıl silosu, gıda ve katkı maddesi üretim ve paketleme tesisleri işletiyor.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …