Ana Sayfa / Haberler / Bunge geçici dönem sonrası yeni CEO’sunu seçti

Bunge geçici dönem sonrası yeni CEO’sunu seçti

Dünya’nın en büyük dört hububat tüccarından biri olan Bunge, ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşı küresel tahıl piyasalarında fiyatların düşüşüne neden olduğu bir dönemde geçici genel müdür olarak göreve gelen Gregory Heckman’ı yeni genel müdür olarak atadı.

bunge_heckman_headshot
Gregory Heckman

Özel yatırım şirketi Flatwater Partners’ın kurucu ortağı ve tahıl tüccarı Gavilon Group’un eski genel müdürü Heckman, uzun süredir hizmet veren CEO Soren Schroder’in görevden alınmasının ardından Ocak ayında geçici CEO olarak atanmıştı. İki asırlık şirketin geçirdiği yönetim değişikliği ekonomi devleri ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşları nedeniyle çalkantılı bir döneme isabet etmiş oldu. Bunge’nin bağımsız yönetim kurulu başkanı Kathleen Hyle yaptığı açıklamada, “Kapsamlı ve küresel bir arama sürecinin ardından, kurulun Greg’in Bunge’ye başarılı bir şekilde liderlik etmek için benzersiz uzmanlık, vizyon ve liderlik kombinasyonuna sahip olduğunu açıkça belirtti.” dedi.
Heckman, Archer Daniels Midland Co ve global emtia tüccarı Glencore Plc’nin Bunge’yi satın alma girişimlerine karşı savunmasız bırakan bir dizi zayıf sonucun ardından aktivist yatırımcının şirket üzerindeki baskısını hafifletme anlaşmasının bir parçası olarak geçtiğimiz yılın sonunda Bunge yönetim kuruluna katılmıştı.
Morningstar analisti Seth Goldstein, “Japon ticarethane Marubeni’ye satılırken 2012’de Gavilon’a atanan Heckman’ın atanması, şirketin tam bir satışı dahil olmak üzere Bunge ve rakiplerini içeren daha büyük birleşme ve satın alma anlaşmaları için pazar beklentilerini karşılaması mümkün.” yorumunu yaptı.
Bunge, işletmelerine yönelik stratejik bir incelemeden geçiyor ve şirketin satışı ihtimali yalanlanmıyor.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …