Ana Sayfa / Haberler / Bühler’den ilk kapalı tartı: Tubex

Bühler’den ilk kapalı tartı: Tubex

Bühler’in 2 yıllık bir çalışmanın ardından geliştirdiği yeni nesil tartı Tubex, enerji tüketimini yüzde 90 oranında azaltıyor.

buhlerGıda ve yem üretiminde kullanılmak üzere Bühler tarafından 2 yıllık bir çalışma sonucu geliştirilen Tubex tartı, tartım teknolojisinde devrim yaratacak. Üst düzey gıda güvenliği ile enerji maliyetlerinde en az yüzde 90 azalma sağlayan tartı, sıkıştırılmış hava olmadan çalışacak. Tubex Proje Müdürü Andreas Kleiner ve ekibi tarafından, pnömatik silindir yerine elektromanyetik valfler kullanılarak geliştirilen yeni konsept hakkında Kleiner şunları söyledi: “Geleneksel tartılarda, tartı kapalıyken bile sıkıştırılmış hava bulunuyor. Ancak yeni nesil tartımızın tahriki, buna tamamen zıt şekilde çalışıyor. Valf kapalı olduğu sürece, elektromanyetik tahrik kapalıdır. Valfin açılması gerektiğinde, tahrik çalışmaya başlar. Böylece, kullanılan enerji miktarı da ciddi şekilde azalıyor. Yıllık enerji maliyeti 10 bin 500 dolardan 60 dolara kadar düşecek”

Ayrıca Bühler’in yeni nesil tartısı yeni, mobil uçlu cihazlarla kullanılabilen kullanıcı dostu kontrol sağlıyor. Modern arayüzü sayesinde Tubex, Nesnelerin İnterneti (IoT) ihtiyaçlarını karşılayacak.

Bir önceki yazımız olan "Cargill’den 1,25 milyon dolar değerinde besin laboratuvarı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

idmmaa

 400 milyar dolarlık yem pazarın teknolojisi İDMA’da görücüye çıkıyor

155 milyar dolarlık buğday, 400 milyar dolarlık yem ve 5 milyar dolarlık un pazarının teknolojilerinin …