Ana Sayfa / Haberler / Bühler yem sektörünü İzmir’de buluşturdu

Bühler yem sektörünü İzmir’de buluşturdu

Yem teknolojilerinin önde gelen markalarından Bühler, İzmir’de düzenlediği bir seminerle Türk yem sektörünün uzmanlarını bir araya getirdi. Seminerde yem üretimi ve teknolojileri hakkında bilgilendirici ve tanıtıcı sunumlar yer aldı.

buhler

İsviçreli yem teknolojileri devi Bühler, iç piyasada yem üretimini destekleyecek önemli bir etkinliğe imza attı. Bühler, büyüme potansiyeli güçlü olan sektör için endüstrideki global trendlerin, yeni teknolojilerin ve kuru gıda güvenliği konularının ele alındığı bir seminer düzenledi. Türkiye’nin birçok merkezinden sektörün teknik yetkililerini buluşturan seminerde alanında uzman isimler tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Bühler’in lokal ve merkez uzmanlarının katıldığı seminer, yem sektörü profesyonellerini de bu vesile ile bir araya getirdi.İsviçreli yem teknolojileri devi Bühler, iç piyasada yem üretimini destekleyecek önemli bir etkinliğe imza attı. Bühler, büyüme potansiyeli güçlü olan sektör için endüstrideki global trendlerin, yeni teknolojilerin ve kuru gıda güvenliği konularının ele alındığı bir seminer düzenledi. Türkiye’nin birçok merkezinden sektörün teknik yetkililerini buluşturan seminerde alanında uzman isimler tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Bühler’in lokal ve merkez uzmanlarının katıldığı seminer, yem sektörü profesyonellerini de bu vesile ile bir araya getirdi.
Türkiye’de karma yem üretimi son yıllarda istikrarlı bir şekilde artış gösteriyor. Son 20 yılda karma yem üretiminin yıllık ortalama yüzde 8 büyüdüğü Türkiye, bu hızla devam ederse önümüzdeki 5 yıl içinde bu alanda dünyanın en büyük 10, Avrupa’nın da ilk üç üreticisinden biri olacak. Bu noktaya ulaşılmasında yeni teknolojilerin takibi ve yem güvenliği konuları önemli hususlar arasında. Sektörün lider firmalarından İsviçre merkezli Bühler, bu çerçevede özellikle yem ve kuru gıda güvenliği konularının ele alındığı bir etkinlik düzenledi. Bühler’in İzmir’deki servis merkezinde gerçekleştirilen söz konusu etkinlikte yem sektöründe global trendler ve yeni teknolojiler de ele alındı.
Programda, yem alanında uzman bir isim olan Viktor Borner; yemdeki nemin, yağın ve protein miktarının ölçümünü sağlayan Multi NIR Inline System hakkında tanıtıcı bir sunum yaptı. Borner, çalışmasında yem sektörü için tasarlanan sistemin üretim maliyetini düşürdüğünü, pelet kalitesini artırdığını ve tam izlenebilirlik sağladığını kaydetti.
Ziraat Mühendisliği eğitimi alan ve satış müdürlüğü yapan tecrübeli bir isim olan Bülent Özşahin ise ebat küçültme aşamaları, partikül dağılım elek analizi ve granülasyon hakkında bilgilendirici bir prezentasyon yaptı. Seminerde, çekiçli değirmenlerin avantaj ve dezavantajları ve kullanım alanları ile ilgili bilgi verildi.
Firmanın bir diğer yetkilisi Susanne Steghöfer, yem ve gıda sektörü için çok önemli bir konu olan yem güvenliğinden bahsetti. Sunumuna ülke bazında kirlenmiş yemlere dair haber istatistikleriyle başlayan hayvan besleme uzmanı Steghöfer; güvenli yemin önündeki başlıca engeller olan salmonella, mikotoksin ve bakterilerle alakalı bilgi vererek ürettikleri çözümleri tanıttı.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …