Son Haberler
Ana Sayfa / Haberler / Bühler ve Protix endüstriyel böcek üretimini artıracak

Bühler ve Protix endüstriyel böcek üretimini artıracak

Bühler ve Protix, Çin’in Liyang bölgesinde Bühler Insect Technology Solutions’ı kurdu. Ortak teşebbüsün amacı, hammadde işleme, larva yetiştirme ve larva işlemede endüstriyel ölçekli çözümler geliştirmek ve yüksek kalitede böcek malzemeleri üretmek.

protix

Gıda ve yem endüstrisinin lider çözüm sağlayıcısı Bühler ve lider böcek üretim şirketi Protix, Bühler Insect Technology Solutions’ı kurdu. Bu ortak teşebbüs, öncelikle hayvan yemi ve gıdaları için protein temin etmek üzere böceklerin yetiştirilmesi ve işlenmesi için ölçeklendirilebilir, endüstriyel çözümler geliştirecek. Bühler’ in Çin’de bulunan Insect Technology Solutions, merkezi halihazırda faaliyetlerine başlamış durumda.

ENDÜSTRİYEL ÖLÇEKLİ ÇÖZÜMLER GELİŞTİRECEK
Ortak teşebbüsün amacı, hammadde işleme, larva yetiştirme ve larva işlemede endüstriyel ölçekli çözümler geliştirmek, yüksek kalitede böcek malzemeleri üretmek ve protein ile lipitlerin ayrıştırılarak çıkarılmasına kadar tüm değer zincirini kapsamak. İlk olarak odak noktası, organik atık ürünlerini yüksek kalitede proteine dönüştürme konusundaki etkileyici yeteneği nedeniyle “Atık dönüşümü kraliçesi” olarak adlandırılan Siyah Asker Böceği larvaları üzerinde olacak. Ardından unkurdu gibi diğer böceklerle çeşitlendirme yapılacak. Böcek proteinleri asıl olarak, dünyadaki en hızlı büyüyen tarımsal segment olan su kültürü gibi, sürdürülebilir hayvan yemi üretiminde kullanılacak.

ÖLÇEKLENDİRİLEBİLİR, ENDÜSTRİYEL PROSES ÇÖZÜMLERİ
Bühler Baş Teknoloji Sorumlusu Ian Roberts, “Protix ölçeklendirilebilir ve çoğaltılabilir bir şekilde endüstriyel ölçekli üretim yapan en gelişmiş böcek şirketidir. Böcek proteininde nasıl bir pazar yaratılacağını kanıtlamıştır” dedi. Şu anda şirketi bir sonraki aşamaya taşımaya hazırlar ve büyük, endüstriyel işletmelerin ihtiyaçlarını anlayan bir ortağa ihtiyaçları var. Bu noktada Bühler devreye giriyor: İsviçre merkezli teknoloji ve çözüm tedarikçisi, 150 yıldan uzun sürelik deneyimiyle, gıda ve yem ürünleri için ölçeklendirilebilir, maliyet etkin, hijyenik tesisler ve işlemler geliştiriyor.

Kontrol edin

ulku-karakus-turkiyembir

Türkiye yem üretiminde AB’de birinci sıraya yükseldi

Tahıl ve Bakliyat İşleme Teknolojileri, Depolama ve Analiz Sistemleri Derneği (TABADER) İstanbul’da düzenlediği Uluslararası Un, …