Ana Sayfa / Haberler / BTSA’dan ABD’de yeni ofis

BTSA’dan ABD’de yeni ofis

Hayvan yemi ve diğer birçok alan için doğal antioksidan, E vitamini ve Omega 3 yağ asitleri üreten BTSA, ABD’de yeni bir ofis açtı. İspanyol firmanın CEO’su söz konusu hamleyi küresel bir firma olma yolunda yeni bir adım olarak niteliyor.btsa-us3

Üç yıl önce Meksika’da bir ofis açan BTSA, Amerika kıtasındaki büyümesini yeni bir yatırımla devam ettiriyor. Uluslararasılaşma süreci yaşayan İspanyol firma ABD’de yeni bir satış ofisi açtı.
BTSA Yönetim Kurulu Başkanı Ana Victoria Ugidos konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu açılışla beraber ABD ve Kanada’daki güçlü hamlelerimizle, firmamızın büyümesi yolunda en önemli aşamaya giriyoruz. Bölgeden şimdiden aldığımız talep miktarı düşünüldüğünde, bu satış ofisinden yakında çok olumlu sonuçlar alacağımızı biliyorum.” ifadelerini kullandı. Bu bağlamda Meksika’daki ofislerinin getirilerine de değinen Ugidos, bu açılımlarının firmalarının Amerikan şirketleri tarafından tanınmasını sağladığını dile getirdi.
Avrupa’nın doğal antioksidan, doğal E vitamini ve Omega 3 yağ asitleri üretimi yapan öncü firmalarında BTSA; Avrupa, ABD, Kanada ve Latin Amerika’dan Güney Kore, Japonya, Malezya, Hindistan, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika’ya ya varana kadar birçok bölge ve ülkeye ihracat yapıyor.
İspanyol firma, ayçiçeği ve soya fasulyesi yağı arıtımı sürecinde elde edilen çevre dostu bir yan ürünü temel ham madde olarak kullanıyor. BTSA Yönetim Kurulu Başkanı Ana Victoria Ugidos bu durumu “Tokoferol ve doğal E vitaminini ayrıştırıyoruz, böylece kalan kısım biyodizel üretimi için nötralize edilmiş oluyor. Atık bir ürünle başlayıp sıfır atık üretiyoruz.” sözleriyle ifade ediyor.
BTSA üretim süreçlerinde çözücü ve kimyasallar da kullanmayan bir firma olarak biliniyor. Ekstrasyon sadece fiziksel süreçler, sıcaklık değişimi ve basınçla gerçekleşiyor.
Gen aktarımlı ürün ve ham maddelerin kullanımına karşı olan firma, 1999 yılında üretim politikasını genetiği değiştirilmiş (GDO’lu) ürünleri kullanmama kararını içerecek şekilde değiştirdi.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …