Ana Sayfa / Haberler / BTSA ürünlerinin GDO’suz olduğunu belgeledi

BTSA ürünlerinin GDO’suz olduğunu belgeledi

Doğal antioksidanlar, E vitamini ve Omega 3 konusunda Avrupa’nın önde gelen firmalarında BTSA, ana ürünlerinden Tocobiol and Nutrabiol için Non-GMO Project kurumu tarafından onaylı belgelerini aldı. Firma bu sayede ABD ve Kanada piyasalarındaki büyümesini ve gelişmesini devam ettirmeyi planlıyor.

btsa

Non-GMO Project, tüketicileri genetiği değiştirilmiş organizmalar içeren (GDO’lu) ürünlerle ilgili bilinçlendirmeyi amaçlayan ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş. Söz konusu kuruluş, gıdaları standartlarına uygun bir şekilde etiketlendirme şeklinde ifade edilebilecek olan faaliyetlerine ABD ve Kanada’da başladı.
Non-GMO Project’in bahsi geçen misyonu GSO’suz ürün kaynaklarını korumak ve üretmek, tüketicileri bilinçlendirmek. Buna ek olarak ise, gıda ve genetiği değiştirilmemiş ürünler için üçüncü taraflara onay ve etiket temin ediyor. Proje gıda üreticileri, dağıtıcıları ve tohum tedarikçileri ile ilgili GDO’lu ürünleri tespit etmek için standartlar geliştirmek ve GDO’lu ürünlerle GDO’suz gıdaların GDO’lu gıdalarla karıştırılmaması için de çalışmalar yapıyor.
Onay süreci sıkı olsa da, BTSA’nın doğal antioksidanları ve E vitamini beklendiği gibi onay sürecini başarıyla geçti ve Non-GMO Project’in onaylı ürünler listesindeki yerini çoktan aldı. Bu yeni onayla birlikte, geçtiğimiz yılın Haziran ayında ABD’de bayi açan BTSA, ABD ve Kanada gıda, nutrasötik, kozmetik ve mama endüstrilerindeki doğal içeriklerin tanıtımı açısından bir adım daha atmış oldu.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …