Son Haberler
Ana Sayfa / Haberler / Biomin, Hindistan’da ilk defa mikotoksin akademisi düzenledi

Biomin, Hindistan’da ilk defa mikotoksin akademisi düzenledi

Biomin, ilk Biomin Mikotoksin Akademisi’ni Hindistan’ın kuzeyindeki tedarik zinciri ortağı MG Marketing ile bu ülkedeki iki önemli noktada düzenledi. 

27977ff0a9b34aef412eaec031e3265d554af0c4e9a0f1519932dd64f6235102

Biomin Mikotoksin Akademisi’nin Hindistan’da düzenlediği iki programına üç yüzden fazla müşteri ve kümes hayvancılığında rol alan şirketler katıldı. Program, Hindistan’daki mikotoksin risk yönetimi noktasında farkındalık yaratma adına yeni bir başlangıç olarak görüldü. Biomin Mikotoksin Akademisi’nin ilki 9 Temmuz’da Karnal kentindeki Noormahal otelinde düzenlenirken ikincisi de iki gün sonra Chandigarh’daki Zirakpur kentinde düzenlendi. İki etkinliğe toplamda üç yüzden fazla kişi katıldı.
Düzenlenen her iki etkinlik de Biomin Asya-Pasifik’in Mikotoksin Risk Yönetimi’nde çalışan bölgesel ürün müdürü Eileen Han tarafından yönetildi. Mikotoksin’in ne olduğuyla ilgili net bilgiler veren Eileen Han, mikotoksinin kümes hayvanlarında etkileri ve riskleri noktasında açıklamalar yaptı. Eileen Han, “Yemde bulunan herhangi bir mikotoksin doğruca kümes hayvanlarının gastrointestinal sistemine bulaşır – mikotoksinlerin en etkin olduğu kısım burasıdır. Bu sistem yemi enerjiye dönüştüren en önemli birimdir ve düzgün bir şekilde çalışması kümes hayvanı üretimi ile doğrudan ilişkilidir,” dedi. Bu sistemin, vücuttaki en büyük bağışıklık organı olduğunu da belirtti.
Başlıca mikotoksinler arasında, DON (deoksinivalenol), ZEN (zearalenone) ve FUM (fumonisinler), klinik semptomları genellikle belirgin veya görülebilir olmadığı için, kümes hayvanları sağlığı ve üretkenliği üzerindeki etkileri göz önüne alındığında çoğu zaman göz ardı edilmektedir. Ancak Fusarium mikotoksinlerinin bazı önemli kümes hayvanları hastalıkları ile yakından ilişkili olduğunu kanıtlayan bir dizi bilimsel ve ticari araştırma yapıldı.

Kontrol edin

ulku-karakus-turkiyembir

Türkiye yem üretiminde AB’de birinci sıraya yükseldi

Tahıl ve Bakliyat İşleme Teknolojileri, Depolama ve Analiz Sistemleri Derneği (TABADER) İstanbul’da düzenlediği Uluslararası Un, …