Ana Sayfa / Haberler / Biomar’dan Avustralya’ya 45 milyon dolarlık su ürünleri tesisi

Biomar’dan Avustralya’ya 45 milyon dolarlık su ürünleri tesisi

80’den fazla ülkede su ürünleri yetiştiren BioMar, Avustralya’nın kuzeyinde 45 milyon dolarlık bir su ürünleri üretim tesisi kurma planlarını açıkladı. Tesisin su ürünleri sektörüne ciddi düzeyde katkı sağlaması bekleniyor.

paddy-campbell

BioMar İngiltere Genel Müdürü Paddy Campbell, 45 milyon dolarlık projeyle Kuzey Tasmanya’ya dünya standartlarında balık yemi yeniliğini ve üretim tesislerini getireceklerini açıkladı.
Dr Campbell, “Tesis hizmete girdiği andan itibaren su ürünleri sektörüne katkı sağlayacak ve yılda 110 bin tona kadar su ürünü üretecek” dedi.
BioMar Group sürdürülebilir, yüksek performanslı yem araştırma ve geliştirme konusundaki öncü firmalardan biri. Biomar 2003 yılında girdiği yerel piyasada somon için yetiştirdiği kaliteli yemlerle lider tedarikçi konumunu elinde tutuyor. Bölgede köklü bir konum elde eden Biomar, her üç çiftlik somonundan birine balık yemi ürünleri temin eden firma olarak öne çıkıyor. Yem ürünleri bölgeye İskoçya’dan ihraç ediliyor.
Dr. Campbell, “Tazmanya Liberal Hükümeti’nin bu proje için tahsis ettiği 1,8 milyon dolarlık taahhütten ve Genel Koordinatörlük Ofisi’nin Wesley Vale’deki sahanın güvenliğini sağlamak verdiği destekten ötürü müteşekkiriz “dedi.
Campbell, “Şu anda, teklifin içeriği hakkındaki girdilerini ve geri bildirimlerini almak için yerel toplulukla müzakere hâlindeyiz ve projenin geliştirilmesi ve inşaat aşamasında bu görüşmeyi sürdürmeyi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …