Ana Sayfa / Haberler / BioMar, karides yemi üreticisini satın aldı

BioMar, karides yemi üreticisini satın aldı

BioMar, genişleme stratejisinin bir parçası olarak, Ekvadorlu karides yemi üreticisi Alimentsa’nın yüzde 70’ini satın alarak karides yemi piyasasına sağlam bir adım attı.

biomar
2016 yılından bu yana Kosta Rika’daki fabrikasında sürdürülebilirliğe ve verimliliğe odaklanarak Latin Amerika’daki karides yetiştiricilerine hizmet veren BioMar Grubu, karides dünyasına stratejik bir giriş yaptığını duyurdu. BioMar, Ekvadorlu karides yemi üreticisi Alimentsa’yı satın alarak, 450 bin tonluk üretim hacmiyle dünyanın önde gelen karides üreticilerinden biri olan Ekvador’da sağlam bir kale inşa edecek. Söz konusu satın alma işlemi 119 milyon dolarlık bir yatırıma karşılık geliyor. BioMar Grubu, bu işlemle birlikte piyasanın yüzde 8-12’lik büyüme oranlarıyla çok cazip hale geleceğini açıkladı. Alimentsa’nın ise piyasada yüzde 12-15’lik bir pazar payına sahip olduğu belirtiliyor.

BioMar Grubu COE’su Carlos Diaz, “Hedefimiz, lüks karides yemi alanında büyük bir oyuncu olmak. Alimentsa’yı satın alarak, Latin Amerika’daki karides yetiştiricilerine hızlı bir şekilde cazip bir değer teklifi sunuyoruz ve inanıyoruz ki gelecekte, Alimentsa ve müşterileriyle birlikte, innovasyon, işbirliği, sürdürülebilirlik ve performans konusundaki ortak çıkarlarımızla yeni ürün çözümleri geliştirebiliriz. Son yıllarda işimizi ciddi şekilde büyüttük. 2016’da Türkiye’de üretime başladık. 2017’de Çin pazarında iki fabrikayla sağlam bir adım attık; 2018’de de Avustralya’da bir yeşil alan fabrikası kurmayı planlıyoruz ve bunu duyurduk. Şimdi de karides dünyasına bir adım atıyoruz. Tüm bu inisiyatifler, büyüme stratejimizin bir parçası: Geleceğe Şekil Vermek. Su ürünleri yetiştiriciliğine kendimizi tamamen adamaya inanıyoruz ve verimli, sürdürülebilir bir global su ürünleri yetiştiriciliğine önem veren yenilikçi bir şirket olmaya çalıştığımızı açıkça beyan ettik” dedi.

Bir önceki yazımız olan "Cedrob S.A., Bühler'in peletleme teknolojisine güveniyor" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

kinay

Yem ithalatında 1 milyar dolar cepte kalacak

Tarım Kredi Yem AŞ Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, soya üretimi konusunda yapılacak çalışmalarla yem …