Ana Sayfa / Haberler / BioMar, Avustralya’da yeni bir yem fabrikası kuracak

BioMar, Avustralya’da yeni bir yem fabrikası kuracak

BioMar yeni bir balık yemi fabrikası kurmak için 43.6 milyon dolarlık yatırım yaptı. Fabrika, yılda 110 bin ton balık yemi üretme kapasitesine sahip olacak.

biomar

Danimarkalı yem üreticisi BioMar, küresel ölçekte büyümeye devam etmek için Avustralya’da 43.6 milyon dolarlık yatırımla yeni bir üretim tesisi kuracak. 2019 yılında tamamlanması beklenen yeni fabrika, yılda 110 bin ton balık yemi üretme kapasitesine sahip olacak. Avustralya’da kurulacak olan yeni balık yemi fabrikası, ilk etapta tür çiftçiliği için yem üretimi yapacak. BioMar’ın bu alandaki tecrübesi oldukça büyük ve firma, bu pazarın en bilinen tedarikçileri arasında yer alıyor. BioMar aynı zamanda yılda 140 bin tondan fazla üretim yapan Norveç’in Stavanger şehrinin kuzeyindeki Karmoy tesisinde de kapasiteyi genişletecek. Norveç’teki bu genişleme tek başına 72.6 milyon dolar tutarında bir yatırım oluşturuyor.

BioMar’ı bünyesinde barındıran Schouw & Co.’nun Başkanı Jens Bjerg Sørensen, “2005 yılından bu yana oldukça aktif bir şekilde BioMar’ın sahipliğini yapıyoruz ve o zamandan 2016 yılına kadar ticaret gelirini üç katına çıkararak yaklaşık 1.3 milyar dolarlık gelir elde ettik.” dedi. Sørensen, ayrıca, “Geleceği Şekillendirmek” adlı yeni büyüme stratejisinin başlatıldığını, odak noktasının ise daha fazla globalleşme olduğunu vurguladı.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …