Ana Sayfa / Haberler / Biochem GSM Konferansına biyoyararlanım çalışmasıyla katıldı

Biochem GSM Konferansına biyoyararlanım çalışmasıyla katıldı

Biochem, 34. Mineral ve İz element Topluluğu Konferanslarına bir makale ile katıldı. Araştırmada, broilerlerde organik bağlı iz minerallerin biyoyararlanımı ve bunun performans ve mineral tutunumu üzerindeki sonuçları üzerinde durulduğu kaydedildi.

BIOCHEM

33 yıldır yem katkı maddeleri üreten Biochem, 34. Mineral ve İz element Topluluğu Konferanslarına bir makale ile katıldı. Firma, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Biochem olarak ‘Gıda Güvenliği İçin Yem Güvenliği’ sloganımızdan hareketle ve hayvanların minerale olan ihtiyaçlarının bilinciyle, 2018 yılında 34. Mineral ve İz element Topluluğu Konferanslarına ‘Broilerlerde iz mineral kaynağının; performansa, sindirilebilirliğe ve (çinko, manganez, bakır ve demir) biyoyararlanıma olan etkileri’ konulu bir araştırma makalesi ile katıldık. Araştırmada, broilerlerde organik bağlı iz minerallerin biyoyararlanımı ve bunun performans ve mineral tutunumu üzerindeki sonuçları üzerinde durulmaktadır.” ifadesi yer aldı.
Firma, bağımsız ve uluslararası tanınırlığı olan enstitülerle sürekli bilimsel çalışmalarda bulunmanın en önemli önceliklerden biri olduğunu belirtirken, bu bakış açısının 30 yılı aşkın süredir ekoloji, ekonomi ve gıda güvenliği üçgeninde inovatif ve etkili ürünler üretmelerini sağladığını dile getirdi. 250’yi aşan personel sayısıyla Biochem 60’dan fazla ülkedeki alt firma ve distribütör ağıyla kanatlı, ruminant ve atlara yönelik yüksek kalite standartlarında toz formda, suda çözünen ürünlerinin yanı sıra pasta ve sıvı formda takviye ürün ve yem katkı maddeleriyle de sektörde hizmet vermektedir.

Bir önceki yazımız olan "AFIA’nın 15 yıllık başkanı ve CEO’su istifa ediyor" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …