Ana Sayfa / Haberler / Balyem’den İzmir Tire’de yeni fabrika yatırımı

Balyem’den İzmir Tire’de yeni fabrika yatırımı

Yırcalı Grubu bünyesinde Balıkesir’de faaliyet gösteren Balyem, İzmir’in Tire ilçesinde yeni fabrikasının inşasına başladı. 2018’de tamamlanması planlanan tesis, firmanın yem üretim kapasitesini iki katına çıkaracak.

balyem
Yırcalı ailesi önderliğinde 1968 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk yem fabrikalarından biri olan Balıkesir Yem Sanayi A.Ş. (Balyem), İzmir’in

Tire ilçesinde yeni fabrikasının inşasına başladı. Türkiye’nin en büyük kapasiteli yem fabrikalarından biri olan Balyem, 2018’de tamamlanması planlanan tesisle birlikte yem üretim kapasitesini iki katına çıkaracak.

Ekonomist Dergisi’nden Sibel Atik’in haberine göre 2016 yılını 1,7 milyar TL ciro ile kapatan Yırcalı Grubu’nun baba memleketi Balıkesir’de hem yem hem de trafo üretim fabrikası bulunuyor. Yırcalı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, en son İzmir Tire’de de yeni yem fabrikası yatırımına soyunan grubun yurtdışına da açılacağını söylüyor.

Balyem markasıyla Balıkesir’de üretim yapan grup, İzmir-Tire OSB’deki yeni fabrika yatırımına başladı. 2018 yılının ilk çeyreğinde bitmesi planlanan tesis için 75 milyon TL’lik yatırımdan söz ediliyor. Yeni tesis yıllık 20 bin tonun üzerinde büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi üretimi gerçekleştirilecek ve firmanın mevcut kapasitesini iki katına çıkaracak. 150’nin üzerinde çalışana istihdam sağlayacak yatırımın, bölge hayvancılığına katma değerli ürünlerle verim artışı sağlaması hedefleniyor.

Kontrol edin

FAO’nun yeni Genel Direktörü Çinli Qu Dongyu

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Genel Direktörü, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Tarım ve Kırsal …