Ana Sayfa / Haberler / Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem güvenliği yönetimi, iletişim ve ticaret konularında karşılıklı işbirliğini artırmak amacıyla uzun zamandır devam eden işbirliklerini yeniledi.

Amerikan Yem Endüstrisi Derneği (AFIA) ve Avrupa Yem Üreticileri Federasyonu (FEFAC) tarafından temsil edilen Amerikan ve Avrupa yem endüstrileri, sürdürülebilir yem üretimi, yem güvenliği yönetimi, iletişim ve ticaret hakkında karşılıklı işbirliğini artırmak amacıyla uzun zamandır devam eden ortaklıklarını yeniledi. FEFAC’ın 6 Haziran 2019 tarihli 60. yıldönümü sırasında imzalanan mutabakat anlaşması üye dernekleri ve küresel ortak proje ve ortaklık fırsatları sunan yem firmaları için önemli bir sinerji oluşturması bekleniyor.
AFIA ve FEFAC üyeleri, Uluslararası Yem Endüstrisi Federasyonu (IFIF) ile işbirliği içerisinde, yem ve hayvancılık üretiminin çevresel etkilerini azaltmaya yardımcı olan yem endüstrisi çözümleri geliştirmek ve yem güvenliği yönetimi ve biyogüvenliğin en yüksek düzeyini desteklemek için küresel düzeyde ortak liderlik sağlamanın değerinin farkındadır. Dernekler, ortak ticaret projelerini destekleyen rekabet öncesi araştırmalara bağlanırken ve aynı zamanda yem ticareti fırsatlarını en üst düzeye çıkarmaya yönelik daha fazla bilgi paylaşımı araştırmayı kabul etti.
AFIA Başkanı ve CEO’su Joel G. Newman ve AFIA Yönetim Kurulu Başkanı Tim Belstra, mutabakat anlaşmasını imzalarken şöyle konuştu: “FEFAC ile 15 yıllık ortaklığımız küresel işbirliği için bir model oldu ve çalışmalarımızı birlikte genişletmenin heyecanını yaşıyoruz.” FEFAC Başkanı Nick Major ve Genel Sekreteri Alexander Döring ise şöyle konuştu: “AFIA’daki meslektaşlarımızla daha derin ve kapsamlı bir ortaklık geliştirme ihtimalimiz bizi heyecanlandırıyor.”

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …