Ana Sayfa / Haberler / Arjantinli Bioceres yatırım için hisselerini halka açıyor

Arjantinli Bioceres yatırım için hisselerini halka açıyor

Dünyanın en büyük soya küspesi ihracatçısı konumunda bulunan Bioceres şirketi, satın alma, borç ödeme ve işletme ihtiyaçları için halka arz edecek. 100 milyon dolarlık arz için Amerikan Sermaye Piyasası Kurumu’na başvuruldu.

bioceres-hisseleri

Arjantinli biyo-teknoloji şirketi Bioceres, işletme ihtiyaçları, borç ödeme ve şirket satın alma planları için 100 milyon dolarlık halka arz gerçekleştirecek. Şirket, hisselerinin Wall Street’te işlem görmesi için Amerikan Sermaye Piyasası Kurumu’na başvurdu. Tarımsal genetik alanında faaliyet gösteren Bioceres, dünyanın en büyük soya küspesi ihracatçısı konumunda. Bioceres CEO’su Federico Trucco, konuyla ilgili olarak Reuters’e yaptığı açıklamada, “Bu kapitalizasyon, bugün elimizde hazır olan ürünlerin ticarileştirilmesiyle ilgili. Ayrıca küçük bir satın alma ve borç ödemesi de gerçekleştireceğiz.” dedi.
Halka arz için ABD Sermaye Piyasası Kurumu’na kuruluş bilançosunu açıklayan şirket adına aracı kurum tarafından hisse senetlerinin ihraç edilmesi hedefleniyor. Bioceres ayrıca, adi hisse ihracı için Arjantin’deki piyasa düzenleme kuruluna da başvuruda bulundu. Piyasa dostu olarak tanımlanan Mauricio Macri’nin 2015 yılında iktidara gelmesinden sonra yabancı yatırımcıların Arjantin hisselerine talebinde artış gözleniyor. Merkezi, başkent Buenos Aires yakınlarındaki Rosario’da bulunan Bioceres; kuraklık ve soğuğa dayanıklı soya, mısır ve buğday genleri üretiyor. Ayrıca böcek ve mantar ilaçları ile biyolojik ve kimyasal gübre geliştiriyor.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …