Ana Sayfa / Haberler / Alman Mackprang şirketi iflas başvurusu yaptı

Alman Mackprang şirketi iflas başvurusu yaptı

Almanya’da 139 yıllık Mackprang şirketi, iflas işlemlerinin başlatılması için başvuruda bulunduğunu açıkladı. Ülkenin köklü firmalarından olan Mackprang hayvan yemi, yem katkı maddeleri ticareti yapıyordu.

mackprang

Alman Mackprang şirketi, iflas işlemleri için 9 Şubat’ta başvuruda bulundu. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Hisse sahipleri ve büyük bankalar arasındaki yoğun görüşmelere rağmen Mackprang jr. GmbH & Co. KG’nin geleceği için yeni bir iş modeli üzerinde mutabakat sağlanamadı. Bu yüzden, yönetim kurulu Hamburg Yerel Mahkemesi’ne iflas işlemlerinin başlatılması için başvurdu. Geçici tasfiye yönetiminin denetimi altında ticari işlemlerimizi son ana kadar sürdürmeye çalışacağız.” denildi. Reuters’a konuşan CEO Jens Kass da geçici yönetim kreditörlerle görüşürken şirket faaliyetlerinin süreceğini söyledi.
Bir aile şirketi olan Mackprang, tarımsal hammadde ticareti yapan bir firma olarak C. Mackprang jr. GmbH & Co adıyla 1878’de kuruldu. Hamburg merkezli 139 yıllık şirket; tahıl işliyor, hayvan yemi olarak kullanılacak maltlık arpa, kolza tohumu küspesi ve soya küspesi gibi yemlerin ticaretini yapıyor. Mackprang şirketinin en büyük hissedarı, Alman Bohnhorst şirketi.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …