Ana Sayfa / Haberler / Alman kimya devi, Türk şirketini alıyor

Alman kimya devi, Türk şirketini alıyor

Dünyanın en büyük ilaç ve kimya şirketlerinden Merck, Vilsan Veteriner İlaçları adlı firmayı almak için şirketin sahibi Vimar Gıda ile masaya oturdu.

merckÜç buçuk asırlık Alman ilaç ve kimya devi Merck, Türk şirketi Vilsan Veteriner İlaçları’nı satın almak için anlaşma yaptı. Rekabet Kurumu’nun da onayının ardından şirketin sahibi Vimar Gıda ile Merck hisse devri için gereken son imzaları da atacak. Satışın gerçekleşmesi hâlinde Merck, bu alanda Türkiye’deki ilk yatırımını yapmış olacak. Böylece Hintli Alivira, Kuveytli finans şirketi NBK, ABD’li yatırım fonu Riverside gibi firmaların yer aldığı Türkiye hayvan gıda ve sağlığı pazarına küresel bir oyuncu da girmiş olacak. 70 ülkede 50 binden fazla çalışanı bulunan Merck, 1668 yılında kuruldu. Frankfurt Borsası’nda işlem gören şirket, geçen yılı 15 milyar Euro ciroyla kapattı.

Bir önceki yazımız olan "Kılıç Deniz: "Alan verilirse üretimde Norveç’i geçeriz"" başlıklı makalemizde "kılıç holding; orhan kılıç; deniz ürünleri; akva kültür; balıkçılık; yem" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …