Ana Sayfa / Haberler / Aller Aqua’dan Çin’e 45 bin ton kapasiteli balık yemi tesisi

Aller Aqua’dan Çin’e 45 bin ton kapasiteli balık yemi tesisi

Danimarkalı balık yemi üreticisi Aller Aqua, Çin’in Quingdao kentinde bir balık yemi fabrikası açtı. 45 bin ton kapasiteli tesis Çin, Kore ve Vietnam’daki pazarlara hitap edecek.

aller_aqua60’tan fazla ülkeye ihracat yapan balık yemi üreticisi Aller Aqua, Çin’in Quingdao kentinde su ürünleri sanayii için yıllık 45 bin ton yem üretme kapasiteli yeni bir fabrika açtı.
Açılış, Danimarkalı firmanın Zambiya’da bir yem fabrikasının faaliyete girmesinden sadece bir ay sonra gerçekleşti. Gelişen soğuk su ürünleri yetiştiriciliği endüstrisine odaklanacak olan tesis, Çin, Kore ve Vietnam’daki pazarlarda yer edinmeyi hedefliyor.
Açılışla ilgili bir açıklama yapan Aller Aqua Grup Başkanı Hans Erik Bylling, “İki ayda iki fabrika açmak bizim için olağanüstü. Açılışlardan önceki birkaç yıl çok yoğun geçti ve şimdi nihayet hazırız. Başardığımız şeylerden gurur duyuyoruz. ” dedi.
Hans Erik’in oğlu Anders C. Bylling ise Çin’de fabrika inşa sürecinin uzun olduğunu açıkladı. Açılan tesisin müdürlüğünü yapacak olan Bylling, “Bazı gecikmeler yaşadık, ancak amacımıza ulaştık. Çin ekibimiz açılış için her şeye hazır olmak için son derece zor çalıştı. Açılış için neredeyse 200 katılımcı geldi. Bir önceki gün düzenlediğimiz Uluslararası Soğuk Balık Akuakültür Teknolojisi Semineri’ne ise 300’e yakın katılım oldu. Bu bizim için güzel bir gün.” şeklinde konuştu.
Aller Aqua, Çin’deki fabrikayı diğer yem şirketlerinin aksine yerli bir ortak olmaksızın açtığını belirten Hans Erik Bylling, “Müşteriler için tanıdık bildik ürünleri üretmeye devam edebilmemiz için tesisi yerel bir ortak olmadan kurduk. Son 20 yıldır Çin’e Avrupa standartlarına uygun yüksek kalitede yem verdik ve fabrikayı Danimarka’daki sistemimizle çalıştırmaya devam edeceğiz.” dedi. Bunu hammaddeyi Avrupa’dan tedarik ederek yapacaklarını belirten yönetici, Avrupa standartlarına nasıl uyum sağlayacağını bilen yerli bir ekibin kurulacağını açıkladı.

Bir önceki yazımız olan "Türk bilim insanlarının 'nano balık' keşfi" başlıklı makalemizde "Prof. Dr. Semih Ergin; en küçük balık; nano balık; Pomatoschistus Nanus" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

kinay

Yem ithalatında 1 milyar dolar cepte kalacak

Tarım Kredi Yem AŞ Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, soya üretimi konusunda yapılacak çalışmalarla yem …