Ana Sayfa / Haberler / AFIA’nın 15 yıllık başkanı ve CEO’su istifa ediyor

AFIA’nın 15 yıllık başkanı ve CEO’su istifa ediyor

AFIA Başkanı ve CEO’su Joel G. Newman üyelerine dernekten istifa edeceğini resmen açıkladı. Önümüzdeki 12 ay boyunca görevine devam edecek olan Newman 2019 yılının sonuna dek geçiş döneminin dümeninde olacak. 

afia

Amerikan Yem Endüstrisi Derneği’nin (AFIA) Başkanı ve CEO’su Joel G. Newman 2019 yılının Aralık ayında yürürlüğe girecek şekilde istifa edeceğini derneğin üyelerine resmi olarak açıkladı. Dernek 2019 yılı boyunca sürecek olan geçiş dönemini sorunsuz atlatmak için bir seçim komitesi oluşturdu ve Newman’ın halefinin belirlenmesinde yardımcı olması için Kincannon&Reed’i görevlendirdi.
Newman konuyla ilgili konuşmasında “Heyecan verici ve ciddi değişimler döneminde sektörü temsil etmek ve AFIA’yı yönetmek benim için bir ayrıcalık oldu.” dedi. Newman, “Beraber elde ettiğimiz başarılardan ötürü çok gurur duyuyorum. Bu başarıyı mümkün kılan AFIA üyelerine ve çalışanlarına en içten teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.
Geçtiğimiz 15 yıl AFIA’nın yöneticisi olan Newman önemli bir değişim döneminin temsilcisi oldu. Newman 2000’li yılların başında derneği değişen endüstrinin gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlemek amacıyla stratejik bir odak geliştirmek için üyeler ve çalışanlarla beraber çalıştı ve AFIA Üye Değerinin 4 Sözü’nün oluşturulmasında öncülük yaptı.
Newman 2019 yılı boyunca başkan ve CEO olarak görev yapmaya devam edecek ve yılsonuna dek geçiş süresinde destek olacak. Geçiş planının bir parçası olarak AFIA Yönetim Kurulu Mayıs ayında geçiş sürecini yönetmek amacıyla bir seçim komitesi atadı.

Bir önceki yazımız olan "ADM; Gleadell Agriculture ve Dunns’u alıyor" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …