Ana Sayfa / Haberler / AFIA ve FAMI-QS güvenliği uluslararası yem/güvenliği gıda programi için anlaşmalarini yeniledi

AFIA ve FAMI-QS güvenliği uluslararası yem/güvenliği gıda programi için anlaşmalarini yeniledi

logoAmerikan Yem Endüstrisi Birliği (AFIA) ve Özel Yem İçerikleri Kalite ve Güvenlik Sistemi FAMI-QS, ABD’deki hayvansal gıda üretimi endüstrisi için FAMI-QS yasasının genişletilmesi amacıyla şartname sertifikasyon programları gelişim kooperatifi için imzaladıkları stratejik işbirliği anlaşmasını yeniledi. İki kuruluşun üyeleri adına yapılan açıklamada, “Güvenli Yem/Güvenli Gıda sertifikasyon programı gibi üçüncü taraf sertifikasyonları ABD hayvan üreticilerinin küresel pazardaki mevzuata erişim ve uyum sağlamasında ve desteklenmesinde önemli bir araç hâline geliyor.” denildi.
2010 yılında, AFIA ve FAMI-QS, hayvansal gıda üreticilerinin güvenlik ve kalite standartlarını yerine getirmelerine destek vermek amacıyla Uluslararası Güvenli Yem/Güvenli Gıda (I-SFSF) Programını kurdu. ABD’de 30’un üzerinde tesis bu sertifikaya sahip.

Bir önceki yazımız olan "“40 yaş altı 40 CEO”nun en genci Dardanel’in CEO’su Mehmet Önen" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …