Ana Sayfa / Haberler / AFIA ile KSU’dan yem üretimi için uzaktan eğitim

AFIA ile KSU’dan yem üretimi için uzaktan eğitim

Amerikan Yem Sanayi Derneği(AFIA), Kansas Eyalet Üniversitesi’yle(KSU)  ortaklaşa yürüttükleri online yem üretim kursu için 2018 takvimini açıkladı.

afia

Beş haftalık “AFIA 500-KSU: Yem Üretiminin Esasları” uzaktan eğitim programı, katılımcıların kendi hızlarında çalışmasına ve diğer öğrenciler ve üniversite hocalarıyla online tartışmalar yapmasına imkân tanırken yem üretim sürecinin derinlemesine anlaşılmasını sağlıyor.
AFIA Yem Üretimi ve Düzenleyici İşler Direktörü Gary Huddleston, “Bu kurs katılımcılara tesis güvenliğini geliştirme ve bakım yollarını ve yem tesisi işleyişinde daha verimli olmayı öğretiyor. Buna ek olarak uzaktan eğitim, işverenlerin mesai kaybı yaşanmadan ve ek seyahat giderleri olmaksızın çalışanlarının becerilerini geliştirmelerini sağlıyor” diyor.
AFIA500 dersi 2010 yılında KSU’nun Hububat Bilimi ve Sektörü Bölümü’ndeki yem teknolojisi grubu tarafından geliştirdi. Ders; tane boyutunun düşürülmesinden harmanlamaya süreç akışı, şartlandırma ve pelet yapımı, kazanlar, pelet sonrası sistemler, paketleme ve ekipman ve bir de bakım işlemleri gibi çok çeşitli konuları içeriyor.
IGP Enstitüsü’ne ev sahipliği yapan KSU, ABD’nin yem üretiminde lisans eğitimi veren tek üniversitesi. IGP Enstitüsü 35 yılı aşkın bir süredir un değirmenciliği, hububat işleme, yem üretimi, hububat kalite yönetimi; mısır, sorgum, soya fasulyesi ve buğdaya odaklanan hububat pazarlama ve risk yönetimi ile ilgili uluslararası programlarla dünya çapında biliniyor. Yem üretimini her yönüyle ve ayrıntılı bir şekilde işleyen dersler, KSU ile yem ve ilgili sektörlerden gelen çeşitli okutmanlar tarafından veriliyor.Kurs 2018 sezonunda dört sömestr şeklinde verilecek:
• 19 Şubat – 23 Mart
• 16 Nisan-18 Mayıs
• 27 Ağustos-28 Eylül
• 29 Ekim-30 Kasım
Bugüne kadar 450’den fazla kişi bu dersi tamamlayarak sertifika kazandı.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …