Ana Sayfa / Haberler / ADM ve Vland geliştirme anlaşması imzaladı

ADM ve Vland geliştirme anlaşması imzaladı

ADM ve Çinli Vland, hayvan yemi uygulamaları için enzimlerin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi için ortak bir geliştirme anlaşması yaptı.

adm-vland

Küresel tarım ve gıda işleme firması ADM ve Çin’in önde gelen biyoteknoloji şirketlerinden Qingdao Vland Biotech Grup, hayvan yemi uygulamaları için enzimlerin geliştirilmesi ve pazarlanması için ortak bir geliştirme anlaşması yaptıklarını açıkladı. ADM İllinois’in Decatur kentindeki araştırma merkezinin yanı sıra Kaliforniya’da yeni bir enzim araştırma ve geliştirme laboratuvarı açarak geliştirme anlaşması çerçevesindeki faaliyetleri doğrudan destekleyecek. Ayrıca Vland, Qingdao araştırma laboratuvarı araştırma ve geliştirme çalışmalarına başlayacak. Bu tesis son teknolojiyi kullanan bir merkez haline getirilecek. Anlaşma şartları çerçevesinde şirketler, hayvan besleme ve sağlığını düzenleyen yem enzimlerinin geliştirilmesi için enzim üreten türleri paylaşacaklar. Anlaşmaya göre geliştirilen ürünler her iki şirket tarafından da ticarileştirilecek.
ADM’nin Baş Teknoloji Yetkilisi Todd Werpy, “Bu anlaşma ile yeni enzim laboratuvarının açılması hızlı büyüyen enzim pazarı için üretim yeteneğimizi ciddi bir şekilde artıracak.” dedi. ADM’nin biyoaktif maddeler başkanı Vikram Luthar ise, “Aralarında gıda, ilaç ve yem endüstrisi için enzim ile yeni içerikler de dâhil olmak üzere biyoaktif maddelerle kapasitemizi artıracak anlaşma önemli adım oldu.” diye konuştu.
Vland Başkanı Chen Gang ise, “Vland ve ADM arasında yem enzimlerinin geliştirilmesi amacıyla imzalanan bu anlaşma ve ABD ile Qingdao’da yeni araştırma merkezlerinin kurulması önemli adımlar. Bu heyecan verici ve hızla büyüyen piyasada müşterilere etkili çözümler sunma fırsatını sabırsızlıkla bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …