Ana Sayfa / Haberler / ADM, Çin’de yeni yem fabrikası açtı

ADM, Çin’de yeni yem fabrikası açtı

Çin’de hayvansal proteine yönelik artan talebi gören ADM, bu ülkede yeni bir yem fabrikası açtı.  Ülkenin güneyindeki Zhangzhou’da kurulan fabrika ADM’nin Çin’deki dördüncü yem fabrikası oldu.

adm_chinaDünyanın en büyük gıda firmalarından Archer Daniels Midland Company (ADM), Çin’deki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. ABD’li şirket, 12 Eylül’de Çin’in güneyinde yer alan Zhangzhou şehrinde kurduğu yeni yem karışım fabrikasının açılışını yaptı. Açılışta konuşan ADM’nin Asya Pasifik Hayvan Besleme Birimi Direktörü Hong Yang, “Zhangzhou tesisi, Çin’deki hayvan besleme ağımıza mükemmel bir şekilde katkıda bulunacak. Zhangzhou’daki operasyonlar ile ülkenin güney kesimindeki müşterilerimize daha iyi hizmet verecek donanıma sahip olduk.” diye konuştu. ADM’nin Asya Pasifik Başkanı Donald Chen de törendeki konuşmasında, “Büyüyen orta sınıf ve değişen diyet alışkanlıklarıyla Çin’in hayvansal protein talebi artmaya devam edecek. Bu nedenle, kaliteli hayvan yemi ürünlerimize olan talebin önümüzdeki on yılda güçlü bir şekilde kalacağına eminiz ve bu sebeple Zhangzhou da dahil olmak üzere Çin’deki stratejik yerlerde hayvan besleme işine yatırım yapmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Zhangzhou’daki tesisin yıllık 30 bin ton yem karıştırma ve 80 bin ton da komple yem ve yem konsantreleri üretme kapasitesi bulunuyor. Bu tesis, Çin’de hayvan yemi üretiminde yatırımlarına hız veren ADM’nin Dalian, Tianjin ve Nanjing’deki üretim tesislerinden sonra bu ülkedeki dördüncü fabrikası oldu.
100 yılı aşkın bir geçmişi olan ADM, 160 ülkede müşterisi, 32 bin çalışanı ile dünyanın en büyük gıda firmalarından biri. Yaklaşık 500 ekin tedarik yeri, 250 ürün imalat tesisi, 38 inovasyon merkezi bulunan şirket küresel bir tedarik zincirine sahip.

Bir önceki yazımız olan "Türk bilim insanlarının 'nano balık' keşfi" başlıklı makalemizde "Prof. Dr. Semih Ergin; en küçük balık; nano balık; Pomatoschistus Nanus" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

hubuder

Tahıl piyasaları HUBUDER’de masaya yatırılacak

Hububat ticareti ile uğraşan firmaları aynı çatı altında toplayan Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) “2019/2020 Hasatına …