Ana Sayfa / Haberler / ADM, Çin’de yeni tesisler kuruyor

ADM, Çin’de yeni tesisler kuruyor

ADM, Çin’in merkezinde ve doğusunda yeni yem-premiks tesisinin inşaatı ile hayvan beslenmesi konusundaki çalışmalarını artırıyor.

adm

Archer Daniels Midland Company (ADM), Orta Çin’in Xiangtan, Hunan Bölgesi’ndeki yeni yem-premiks tesisinin inşaatının devam ettiğini duyurdu. Buna ek olarak, Doğu Çin’deki Jiangsu Bölgesi’nde bulunan Nanjing kompleksindeki balık yemi üretim hatlarına yapılan eklemeler ile Çin’deki hayvan beslenmesi çalışmalarının da artırıldığı duyuruldu. ADM, her iki projeyi 2019 yılının başlarında tamamlamayı hedefliyor.

Xiangtan’daki tesis, yıllık yaklaşık 120 bin ton premiks, konsantre, hayvan ve balık yemi üretimi kapasitesine sahip olacak. Stratejik olarak Çin’in merkezinde bulunan Hunan, Hubei ve Guangxi bölgelerindeki müşterilere ürün tedariki yapacak şekilde konumlandırılacak. Nanjing’deki yem üretim hatları, Nisan ayından Eylül ayına kadar devam eden altı aylık su ürünleri sezonu boyunca yaklaşık olarak 50 bin tonluk ekstrude ve pelet yem üretimi gerçekleştirebilecek.

ADM Hayvan Beslenmesi Başkanı Brent Fenton yeni yatırımlarla ilgili olarak, “Hissedar değerimizi artırmak için stratejimizin ana hedeflerinden biri, giderek büyüyen talep alanlarındaki ağımızı geliştirmektir. Nüfus artışı ve yükselen gelirler, Çin’deki artan hayvan proteini talebini desteklemeye devam ediyor. Yeni Xiangtan yem karışımı tesisi ise, ülkenin merkez bölgesinde artan bu ihtiyacı karşılamaya devam etmemizi sağlayacak ve Nanjing tesisimizde bulunan dört balık yemi hattının eklenmesi ile Çin’in büyüyen, yüksek değerli yem pazarına girme fırsatımız olacak” dedi.

Kontrol edin

FAO’nun yeni Genel Direktörü Çinli Qu Dongyu

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Genel Direktörü, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Tarım ve Kırsal …