Ana Sayfa / Haberler / Adisseo Nutriad’i satın aldığını duyurdu

Adisseo Nutriad’i satın aldığını duyurdu

Hayvan yemi devlerinden Adisseo, 50 yıldan fazla bir süredir yem katkı maddesi üretimi yapan Nutriad’ı satın aldığını duyurdu. Firmalar bu hamleyle başarılarının artacağını ve dağıtım ağlarının genişleyeceğini açıkladı.

adisseo

Yıllık cirosu 100 milyon dolar olan Belçika merkezli çok uluslu şirket Nutriad; Belçika, İspanya, İngiltere, Çin ve ABD’de olmak üzere toplam 4 laboratuvar ve 5 tesis işletiyor. Lezzet, mikotoksin yönetimi ve düzenleyici alanlarında geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Nutriad, 50 yıldan uzun bir süredir yem katkı maddeleri üretiyor. Firma kanatlı hayvan ve domuz sektörünün haricinde su ürünleri, süt ve büyükbaş hayvan sektöründe de faaliyet gösteriyor.
Adisseo, Nutriad ile arasındaki bir birleşimin, şirketlerin tamamlayıcı güçlerinden yararlanarak global bir franchise oluşturmak için cazip bir fırsat olduğunu kaydediyor. Nutriad’ın ürün yelpazesi, hitap ettiği türler ve hedef pazarları Adisseo için tamamlayıcı nitelikte.
Alımla ilgili yorum yapan Adisseo CEO’su Jean-Marc Dublanc, “Nutriad ekibinin Adisseo’ya katılımını memnuniyetle karşılıyoruz. Derin bir tecrübeye sahip olan Nutriad çalışanlarını kucaklamaktan mutluluk duyuyoruz. Nutriad’ın devralınması, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için uzmanlık alanlarımızı genişletmemize yarayacak. Birlikte, global ürün portföyümüzün rekabet gücünü ve verimliliğini artıracak verimli bir yapı inşa edeceğiz. Ayrıca, 100’den fazla ülkede birleştirilmiş satışlarla ürün kaydı, satış, pazarlama ve dünya çapında dağıtım ağı ve güçlü ve küresel ticaret alanından karşılıklı olarak yararlanacağız.” dedi.
Nutriad CEO’su Erik Visser ise şöyle konuştu: “Adisseo’nun bir parçası olmaktan dolayı heyecanlıyız, çünkü her iki şirket de müşterilerine yenilikçi ve pratik yem çözümleri sunuyor. Nutriad, hızla büyürken, son yıllarda elde ettiğimiz başarılardan ötürü gurur duyuyoruz.”

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …