Ana Sayfa / Haberler / ABN’den Kuzey İngiltere’deki yem değirmenine yatırım

ABN’den Kuzey İngiltere’deki yem değirmenine yatırım

İngiltere’nin önde gelen kanatlı hayvan ve domuz karma yem üreticisi ABN, mevcut yem değirmenlerinden birine yeniden yatırım yaptı. İngiltere’nin kuzeyindeki değirmene yapılan önemli yatırım sonucunda son teknoloji donanımlara kavuşan değirmen tekrar açıldı. 

screenshot_3

AB Agri’nin bünyesinde faaliyet gösteren ABN, yakın zaman önce İngiltere-Penrith yakınlarındaki değirmenine büyük bir yatırımdan sonra faaliyete geçirip bölgede şirketin varlığını güçlendirdi. ABN’nin İş Birimi Direktörü Kevin Sketcher, “İngiltere’nin kuzeyinde kanatlı hayvan üretimi artıyor. Bir taraftan sektöre yeni girişler yaşanırken diğer yandan da mevcut müşterilerimiz işlerini büyütüyor. Kuzeydeki müşterilerimize daha iyi hizmet edebilmek için daha önce boş bir şekilde duran Langwathby değirmenine tekrar yatırım yapmayı uygun gördük,” dedi.
Ada ülkesinin kuzeybatısında stratejik bir noktada yer alan değirmen sayesinde ülkedeki diğer değirmenlerin yükünün azalacağını söyleyen Sketcher şöyle konuştu: “Bunun sonucunda müşterilerimizin yem üretimlerini en yakın değirmene verebileceğiz. Mümkün olduğu yerlerde yemi en etkin bir şekilde sevk ettiğimizden emin olacağız. Bu bizim için çok aşamalı bir süreç oldu. Boş bir çerçeve ile başladık. Yani modern teknolojik donanımlar ile değirmeni donatma imkânımız vardı. Bu donanımlar daha önce hiç yem üretmediği için, üretimin ilk aşamalarında çok titiz ve dikkatliyiz.”
Besin yapısının beklendiği gibi olmasını sağlamak için bir dizi farklı diyetin kapsamlı şekilde örneklendiğini, test edildiğini ve analiz edildiğini açıklayan yetkili, “Sonuçları almamızın ardından yemi çiftliklere verdik,” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan "Şeker kamışından elde edilen katkılar karides ve balıkta büyümeyi artırıyor" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

buhler

Bühler yem sektörünü İzmir’de buluşturdu

Yem teknolojilerinin önde gelen markalarından Bühler, İzmir’de düzenlediği bir seminerle Türk yem sektörünün uzmanlarını bir …