Ana Sayfa / Haberler / Abalıoğlu ailesinin acı günü

Abalıoğlu ailesinin acı günü

Türk yem sektörü için özel bir yeri olan Abalıoğlu, 6 ay aradan sonra ikinci kez yasa boğuldu. Firmanın kurucusu merhum Orhan Abalıoğlu’nun eşi ve firmanın yönetim kurulu üyesi Cedide Abalıoğlu vefat etti.

Türkiye’nin ilk özel sektör yem fabrikasını kuran merhum Orhan Abalıoğlu’nun eşi Cedide Abalıoğlu vefat etti. Cedide Abalıoğlu, ünlü iş adamının çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat ettiği 3 Mart tarihinden 6 sonra hayata gözlerini yumdu.

Türk yem sektörü için özel bir yeri olan Abalıoğlu, 6 ay aradan sonra ikinci kez yasa boğuldu. Firmanın kurucusu merhum Orhan Abalıoğlu’nun eşi ve firmanın yönetim kurulu üyesi Cedide Abalıoğlu vefat etti. Yem sektörü ve iş dünyası acılı haberi firmanın internet sitesi üzerinden duydu. Sitede yayınlanan mesajda “Kurucumuz merhum Orhan Abalıoğlu’nun kıymetli ve değerli eşi Yönetim Kurulu üyemiz, hayırsever iş insanı Sayın Cedide Abalıoğlu’nun ebediyete intikal ettiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Cenazesi 2 Ekim 2019 Çarşamba günü Denizli Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii’nde öğle namazına müteakip kaldırılacak, Asri Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedilecektir. Hepimizin başı sağ olsun.” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’nin ilk özel sektör yem fabrikasını kuran Orhan Abalıoğlu da 3 Mart tarihinde tedavi gördüğü hastanede 84 yaşında hayatını kaybetmişti. Orhan Abalıoğlu, Türkiye’nin ilk 100 sanayi kuruluşundan biri olan Abalıoğlu Yem-Soya ve Tekstil Sanayi A.Ş.’nin kurucusu ve sahibiydi. Bundan tam yarım asır önce Denizli’de ülkenin ilk özel yem fabrikasını kuran Abalıoğlu, daha sonra da Çanakkale, İzmir, Mersin ve Manisa’da yem fabrikaları kurdu. İstanbul Sanayi Odası rakamlarına göre Türkiye’nin ilk 100 sanayi kuruluşundan biri olan Abalıoğlu Yem-Soya ve Tekstil Sanayi A.Ş.’nin kurucusu ve sahibiydi.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …