Ana Sayfa / Haberler / “40 yaş altı 40 CEO”nun en genci Dardanel’in CEO’su Mehmet Önen

“40 yaş altı 40 CEO”nun en genci Dardanel’in CEO’su Mehmet Önen

Türk ton balığı üreticisi Dardanel’in CEO’su Mehmet Önen, ekonomiye yön veren başarılı genç CEO’ların ödüllendirildiği “40 Yaş Altı 40 Genç CEO” arasında yer aldı. Kırk yönetici arasında 21’inci sıradan giren Mehmet Önen(27), listedeki en genç CEO oldu. 

dardanel_ceo_mehmet_onen

34 yıldır ton balığı sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan Dardanel, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Dardanel’in genç CEO’su Mehmet Önen, Ekonomist dergisinin düzenlediği ve Türkiye’nin en büyük markalarını yöneten “40 Yaş Altı 40 Genç CEO” listesinde kendine yer buldu. Ekonomiye yön veren genç yöneticiler sıralamasında 21’inci olarak yer alan 27 yaşındaki Mehmet Önen, listedeki en genç CEO oldu.
Ödül töreni 25 Temmuz Çarşamba günü The Ritz Carlton Hotel’de düzenlendi. Dardanel CEO’su Mehmet Önen törende yaptığı konuşmada, “Kendimi bildim bileli babam Niyazi Önen ile çok sayıda iş toplantısına katıldım. Çocukluğumda yaz tatillerimi Çanakkale’de fabrikamızda üretimde geçirdim. Bu süreçte üretimdeki çalışanlarımızdan tutun, yabancı müşterilerimize kadar farklı niteliklerdeki insanlar ile ilişki kurdum. Bu havayı solumak beni genç yaşta, yaşıtlarıma göre tecrübe sahibi yaptı.” dedi.
Başarılı bir lider olmak için yetenekli ve zeki bir ekibe sahip olmanın, bu ekibe sorumluluk vermenin ve adil olmanın önemine dikkati çeken Önen, firmanın gelecek planlarına da değindiği konuşmasında “Avcılık kurallarına uyarak bu mucizevi proteini gelecek nesillerimize de kalmasını sağlamak için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı. Ödül törenine katılan 40 genç CEO yaklaşık 30 milyar TL’lik ciroyu yönetiyor.

Bir önceki yazımız olan "DSM, Fortune dergisinin 'Dünyayı Değiştir’ listesinde üst üste üçüncü kez yer aldı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …