Ana Sayfa / Haberler / 2017 BÜHLER İÇİN BÜYÜME VE KÂR YILI OLDU

2017 BÜHLER İÇİN BÜYÜME VE KÂR YILI OLDU

2017, Bühler Group için başarılı bir yıl olarak kayda geçti. Şirket yıllık siparişleri yüzde 10 yükselterek 3 milyar dolara yükseltirken cirosu da yüzde 9’luk artışla 3 milyara çıktı. Yılsonu itibarıyla, sipariş akışı 1,9 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

buyuyen-buhler

Gıda ve yem sanayiinde lider çözüm sağlayıcılarından biri olan Bühler Group, 2017 yılında da başarılı bir mali yıla imza attı. Şirket CEO’su Stefan Scheiber yaptığı açıklamada, “Kuruluşumuzun bu olumlu gelişiminin temeli inovasyon gücümüze dayanıyor,” dedi.
“Bu açık odaklanma, 2017 yılında teknoloji ve pazar pozisyonlarımızı genişletmeye ve rekabet gücümüzü artırmaya devam etmemizi sağladı,” şeklinde konuşan Scheiber, aynı durumun Bühler’i tüketici gıdaları pazarında lider konumuna getiren Avusturyalı Haas Grubu’nun satın alınması için de geçerli olduğunu belirtti. Scheiber, “Dinamizmimizi somut olarak artırdık ve yeni mali yıla güvenle bakıyoruz, yüksek siparişlerin de bundaki payı hiç az değil,” dedi. Şirketin pazar payı kazanımları özellikle öğütme, yem, optik sıralama, alüminyum döküm ve optik kaplamalar ile sağlanırken, bölgesel bazda sipariş alımlarında ise Orta Doğu ve Afrika’da yüzde 48 ve Asya kıtasında yüzde 18 olmak üzere artış yaşandı.
Avusturyalı Haas Grubu’nun geçen yıl gerçekleşen alımı, firma ve sektör açısında geçen mali yılda dikkat çeken gelişmelerden biriydi. Bu satınalma ile Bühler, global üretim ağını daha da genişletmiş olacak. Çin’in Changzhou kentinde yeni bir fabrika açılırken İsviçre üretim tesisi modernize edildi. Çin’deki fabrika Eylül 2017’de operasyonel hale gelirken hayvan yemi için küresel üretim ve AR-GE merkezi olarak hizmet veriyor. Bühler geçen yıl ayrıca Uzwil’deki (CUBIC) inovasyon kampüsünün de açılışını yaptı.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …