Ana Sayfa / Haberler / 2016 FAMSUN Teknik Seminer’i başarıyla gerçekleştirildi

2016 FAMSUN Teknik Seminer’i başarıyla gerçekleştirildi

FAMSUN tarafından organize edilen “Akıl Gelecekte Her Şeyi Mümkün Kılar – 2016 FAMSUN Akıllı  Yem Fabrikası Teknik Semineri”, 20-21 Nisan 2016 tarihlerinde Yangzhou City’de gerçekleştirildi. 

olam_22

Seminer, “Akıllı Yem Fabrikası” teması altında Çin’den, Avrupa’dan ve Amerika’dan yem makinesi alanında onlarca sene deneyimi olan ve yabancı akıllı yem fabrikalarının teknik tasarılarında yüksek derecede tecrübeye sahip uzmanlardan; ülkedeki ve yurtdışındaki yem fabrikalarının üretim yöneticileri, teknik uzamlar, çiftçilik ve hayvancılıktaki çalışanlardan oluşan 100’den fazla insanı bir konferanslar serisi için bir araya getirdi.
Seminer esnasında FAMSUN Enstitüsü Başkanı Hans’ın “Yem Fabrikalarının Enerji Tasarrufu ve Çevre Koruması” temalı konuşması, katılan misafirler tarafından oldukça ilgiyle karşılandı. Hans, ilk olarak yem fabrikalarının bölge sağlık konseptini, çalışma alanının hava akış yönü tasarımını ve hammadde öğütme prosesi planlama konseptini değerlendirdi. Daha sonra bir su ürünleri yem fabrikası örneği sunarak, bir kurutma makinesi gibi ekipmanların enerji tasarrufunu anlatan Hans, buhar tüketimini azaltacak daha ileri yöntemleri, yem fabrikası koku sağaltım yönetimini ve bu yöntemlerin etkilerinin nasıl bir başarı yaratabileceğini aktardı.
FAMSUN Amerika Araştırma Enstitüsü’nden Merry de, hayvan yemini kurutma üzerine yeni teknikler hakkında bir tartışma sunup, kurutmalardaki enerji tasarrufu teknolojisinin tanıtımı hakkında bilgiler verdi. Yatay kurutucuyu örnek olarak veren Merry, hem kurutucuların enerji tüketimini azaltmak için olan tedbirleri ve detaylı planları birçok yönden ele aldı hem de konunun konfigürasyon ve tür seçimi kurutmaları, işletme parametrelerinin optimizasyonu ve otomatik kontrol gibi yönlerine değindi.

Bir önceki yazımız olan "İmaş, Viteral’le yem sektöründeki projelerini arttırıyor" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

hubuder

Tahıl piyasaları HUBUDER’de masaya yatırılacak

Hububat ticareti ile uğraşan firmaları aynı çatı altında toplayan Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) “2019/2020 Hasatına …